Şəhər mərkəzində yaşamağın üstünlükləri
Yaşayacağımız mənzili və onun yerləşdiyi yeri seçərkən çətinlik çəkməyiniz son dərəcə təbiidir. Belə bir vəziyyətdə özünüz və ailə üzvləriniz üçün düzgün qərar qəbul etmək istəyirsiniz.  Seçəcəyiniz mənzildə diqqət edilməsi lazım olan məqamlar insandan-insana dəyişsə də, bəzi ortaq məqamlar var ki onlar hər birimiz üçün önəmlidir.
Seçim edərkən ağlımızda çox zaman bir sual dolaşır:  Şəhərin mərkəzində infrastrukturla  iç-içə və dinamik həyat, yoxsa şəhərdən qıraq hər şeydən uzaq və sakit həyat?
Hər ikisinin də üstünlükləri və mənfi cəhətləri var.  Ancaq insanların hər il şəhər mərkəzinə axın etməsi, həyatın burada daha rahat və cazibədar göründüyünü sübut edir.
Şəhər  mərkəzində yaşamağın üstünlükləri:
• Bələdiyyələr həmişə şəhər mərkəzlərinə daha çox diqqət yetirir. Beləcə infrastruktur vəziyyəti şəhər mərkəzlərində daha yaxşıdır.
• Şəhər mərkəzində həyat çox bahalı görünsə də, həyat standartları çox yüksəkdir
• Təhsil imkanları daha çoxdur. Həm müxtəlif, həm də çox yönlüdür. Bunlar sizə seçim imkanı verir.
• Bir çox xidmətləri kimi sağlamlıq xidmətləri də şəhər mərkəzində daha çoxdur. Yaşadığınız ərazidə iaşə obyektləri və sağlamlıq mərkəzlərinin olması sizin üçün üstünlükdür.
• Nəqliyyat imkanları çox çeşidlidir. Metro, avtobus və addım başı taksilərin olması gedəcəyiniz yerə vaxtında çatmanızı asanlaşdırır.
• Hər şeyin bir çox alternativi olduğu şəhər mərkəzlərində həmçinin market və ticarət mərkəzləri də kifayət qədərdir. Bu da alış-veriş seçiminizi zənginləşdirəcək.
Bu üstünlüklər sizi də seçiminizi şəhərin mərkəzindən etməyə vadar edirsə, onda sizə yaşam üçün ideal məkan olan Melissa Park Yaşayış Kompleksi barədə danışım:
Şəhər mərkəzində 14.000 nəfərin yaşayacağı qəsəbə tipli yaşayış kompleksi –  Melissa Park
Şəhərimizin əsas infrastruktur qovuşaqlarının yaxınlığında yerləşən Melissa Park yaşayış Kompleksi şəhərin ən əsas yolları ilə əhatə olunmuşdur – Tbilisi prospekti, Zərdabi prospekti və Salamzadə küçəsi istiqamətində giriş-çıxışlar mövcuddur. Kompleksdən 20 yanvar metro stansiyasına 10 dəqiqəyə piyada çatmaq olur.  Kompleksin yaxınlığında  “Bravo” supermarket, “Kəndimiz” bazarı,  “20 Yanvar” şəhər ticarət mərkəzi və.s bu kimi alış-veriş məkanları mövcuddur. Bakı Biznes universitetinin arxasında yerləşən kompleks eyni zamanda İqtisadi İnkişaf Nazirliyinin, Dövlət Neft şirkətinin də inzibati binalarının tam yaxınlığındadır. Sağlamlığınızın keşiyində duracaq bir sıra nüfuzlu tibb ocaqları da “Melissa Park”a bir neçə dəqiqəlik məsafədə yerləşir. Kompleksin girişinin yaxınlığında ölkənin ən böyük avtomobil servis mərkəzlərindən biri Performance Center Avto Servis mərkəzi yerləşir.
Şəhərin mərkəzində yaşayıb təbiət yaşıllıqlarından, təmiz havadan məhrum olacağınızı düşünürsünüzsə, yanılırsız. Melissa Group-un ən böyük layihəsi olan “Melissa Park” yaşayış kompleksinin 7 hektarlıq ərazisinin 70%-i yaşıllıq üçün nəzərdə tutulub.  Bundan başqa kompleksdə istirahət parkı, tennis və futbol meydançalarının da inşaası planlaşdırılır.

Преимущества жизни в центре города
Переживаемые нами трудности в ходе выбора квартиры и её местоположения вполне естественны. В такой ситуации хочется принять правильное решение для себя и семьи. Хотя основные моменты при выборе жилья разнятся между людьми, но есть такие общие моменты, которые важны для всех.
При выборе часто возникает вопрос: Динамичная жизнь в центре города с инфраструктурой или спокойная и отдалённая от всего жизнь на окраине города?
У каждого из них есть свои примущества и отрицательные стороны. Но ежегодный людской поток в сторону центра города свидетельствует об удобном и привлекательном проживании здесь.
Преимущества жизни в центре города:
• Муниципалитеты всегдат уделяют большое внимание центру города. Таким образом, в центре города инфраструктура бывает лучше.
• Хотя и жизнь в центре города выглядит дороже, но жизненные стандарты очень высокие
• Больше возможностей в образовании. Оно разнообразное и многостороннее, что даёт вам возможность выбора.
• В центре города больше как медицинских, так и многих других услуг. Наличие центров здоровья и развлекательных объектов на месте вашего проживания – плюс для вас.
• Разнообразный выбор транспорта. Метро, автобусы и такси на каждом углу облегчает вам своевременный приезд по назначенному адресу.
• В центре города, где есть альтернативы всему, достаточно маркетов и торговых центров, что обогатит выбор ваши покупок.
Если эти преимущества заставляют вас сделать выбор в центре города, расскажем вам об идеальном для вас выборе – жилом комплексе «Мелисса Парк»:
Жилой комплекс поселкового типа с населением 14.000 человек в центре города – Мелисса Парк
Расположенный вблизи основных инфраструктурных узлов города жилой комплекс Мелисса Парк окружён основными городскими магистралями. В направлении Тбилисского и Зардаби проспектов и улицы Саламзаде есть входы и выходы. От комплекса до станции метро «20 Января» можно дойти пешком за 10 минут. Рядом с комплексом находятся супермаркет «Bravo», базар «Kəndimiz», торговый центр «20 Yanvar» и пр. Комплекс, расположенный позади Бакинского Университета Бизнеса также находится совсем рядом с административными зданиями Государственной Нефтяной Компании и Министерства Экономического Развития. Ряд престижных медицинских учреждений, смогущих позаботиться о вашем здоровье, расположены в нескольких минутах ходьбы от жилого комплекса. Около входа в комплекс находится один из самых крупных центров автомобильного сервиса в стране – «Performance Center Avto Servis».
Если вы считаете, что, проживая в центре города лишитесь зелёной природы и чистого воздуха, то заблуждаетесь. 70% из площади в 7 гектаров самого крупного проекта «Мелисса Груп» – «Мелисса Парк» выделено под зелёные насаждения. Кроме того, здесь планируется заложить парк отдыха и соорудить теннисную и футбольную площадки.