Mənzil alarkən ən çox nəyə fikir verməliyik?
Ev sahibi olmaq hər birimizin arzusudur və gələcəkdə həyatımızın hədəfinə çevrilir. Lakin, bu hədəfə çatmaq bəzən o qədər də asan olmur. Ev almaq məqamı çatanda biz bir çox suallarla üzləşirik: evin qiyməti, sahəsi, şəraiti, yerləşdiyi ərazi və s.
Əsas məqamlardan biri evin yerləşdiyi ərazidir ki, yaşadığımız ərazidə hər cür infrastruktur obyektlərinin olması vacibdir.
Statistik məlumatlara görə insan ömrünün 4il 3 ayını nəqliyyata sərf edir, 3-6 ay isə tıxaclarda dayanamaq məcburiyyətində olur.
Elə buna görə də yaşadığımız mənzil elə bir ərazidə yerləşməlidir ki, onun əsas yola və ya bir neçə yola çıxışı olsun. Bina əsas yoldan kənar olduqda nəqliyyat problemi yaranır, bu da uzun məsafəni qət etməkdə çətinliklər yaradır. Bina ictimayi nəqliyyat stansiya və dayanacaqlarına yaxın olmalıdır.
Yeni ailə quranlar daha çox müəyyən mərkəzlərə yaxın ev almaq istəyirlər: alış-veriş, restoran, parklar və s.
Ailəli və uşaqlı ailələr üçün vacib məqamlardan biri evin yaxınlığında uşaq bağçasının, məktəbin olmasıdır ki, uşaqların bağçaya və ya məktəbə gedib gəlməsi narahatçılıq yaratmasın və körpələr vaxtının böyük hissəsini yollarda, tıxaclarda keçirməsin.
Bütün bu məqamları nəzərə alaraq “Melissa Group” tikinti şirkəti şəhərimizin əsas infrastruktur qovşaqlarının yerləşdiyi, 20 yanvar metro stansiyasının yaxınlığında, Həsən bəy Zərdabi prospektində yerləşən Melissa Park yaşayış kompleksini inşa edir. Melissa Park yaşayış kompleksi şəhərin ən əsas yolları ilə əhatə olunur, Tbilisi prospekti, Zərdabi küçəsi və Salamzadə istiqamətindən giriş-çıxışlar mövcuddur. Kompleksdən 20 yanvar metro stansiyasına 10 dəqiqəyə piyada çatmaq olar.
Melissa Park yaşayış kompleksi kommunal xidmətlərlə təchiz olunmuş 1,2,3 otaqlı, tam təmirli mənzillərin satışını təşkil edir. Mənzillərin sahəsi 25-95 kv.m arası dəyişir. Mənzillərin 1 m² qiyməti mərtəbə, binanın hazırlıq vəziyətindən və layihədən aslı olaraq 1071 AZN-dən başlayır.

На что нужно обращать больше внимания при покупке квартиры?
Быть владельцем квартиры – мечта каждого из нас, и превращается в будущую цель нашей жизни. Но достигнуть этой цели не так уж и легко. Когда наступает момент приобретения дома, мы сталкиваемся со многими вопросами: цена, площадь, условия, местоположение дома и т. д.
Одним из основных моментов явлется местоположение дома, и важна близость инфраструктурных объектов к территории проживания. Согласно статистическим данным, человек тратит 4 года и 3 месяца своей жизни на транспорт, а от 3 до 6 месяцев вынужден простаивать в пробках. Поэтому квартира, где мы проживаем, должна располагаться в таком месте, откуда есть выход к одному или нескольким основным дорогам. Когда здание находится вдали от основной дороги, то возникает проблема с транспортом, что создаёт трудности в преодолении больших расстояний. Оно должно располагаться рядом со станциями и остановками общественного транспорта.
Молодожёны больше стремятся приобрести дом поближе к определённым центрам: торговли, ресторанам, паркам и пр. Для семей с детьми важным моментом является близость жилья к школе, детскому саду, чтобы дети не тратили много времени на дорогу.
Учитывая все эти моменты строительная компания «Мелисса Груп» на поспекте Гасанбека Зардаби вблизи станции метро «20 Января» строит вблизи основных городских инфраструктурных узлов жилой комплекс Мелисса Парк. В направлении Тбилисского и Зардаби проспектов и ул. Саламзаде есть входы и выходы. До станции метро «20 Января» можно дойти пешком за 10 минут.
Жилой комплекс Мелисса Парк начинает продажу 1,2,3-х комнатных квартир с полным ремонтом. Площадь квартир варьируется от 25 до 95 м2. Цена квадратного метра квартир в зависимости от этажа, состояния готовности здания и проекта, начинается от 1071 АЗН.